Możliwość komentowania Z jakich powodów wejście naszego kraju do Unii Europejskiej było dobrą decyzją? została wyłączona

Prawda jest taka, że polityka to prawdziwe bagno – chodzi o polską politykę, lecz także brytyjską, holenderską bądź amerykańską scenę polityczną. Zasadniczo wszyscy politycy potrafią zrobić niemal wszystko co mogą, aby po prostu móc utrzymać się na scenie. Takie są uroki demokracji… A więc pomyślmy nas serio, jak polityka wpływa na nasze życie. A należy otwarcie przyznać, iż wpływy są wielkie. Weźmy chociażby pod uwagę podatki. Coraz wyższe podatki to nic dobrego. Chociaż pewnie wielu ludzi myśli, że wysokie podatki tak naprawdę są korzystne.
No cóż, Polska to nie Dania oraz pozostałe nordyckie kraje. Jeśli chcemy się rozwijać, konkurować z pozostałymi gospodarkami, nigdy nie możemy postawić na wysokie podatki. Inny przykład – najzwyczajniej politycy w Polsce za dużo pracują! Wielce kontrowersyjny pogląd, lecz oczywiście nie rozchodzi się w tym momencie o ciężką i efektywną pracę. Bardziej rozchodzi się o to, że politycy uchwalają zbyt wiele ustaw. Co powoduje w konsekwencji, iż znaczącym problem Polski jest wszechobecna biurokracja. Wniosek? Musimy wybierać inteligentnych ludzi, ale również sami bardzo dążyć do tego by być inteligentnym wyborcą.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.